Choď na obsah Choď na menu
 


Vláda v Holíči vyčlenila peniaze pre Záhorie .

17. 2. 2010

zdroj: zahorie.sme.sk

Cestné obchvaty či rekonštrukciu strechy barokového žrebčína v záhorskej obci Kopčany či riešiť sociálne problémy rómskej menšiny v regióne prisľúbila vláda na rokovaní V Holíči.

Podporiť rekonštrukciu strechy barokového žrebčína v záhorskej obci Kopčany či riešiť sociálne problémy rómskej menšiny v regióne prisľúbila vláda na dnešnom výjazdovom rokovaní V Holíči. Kabinet už v minulosti zasadol vo viacerých lokalitách mimo Bratislavy. Čelil však aj kritike, že zasadania mimo hlavného mesta sú formou zviditeľňovania sa pred voličmi.

Na podporu turizmu, budovania ciest či opravy škôl v záhorských okresoch Senica a Skalica by podľa ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka (nominant Smeru-SD) malo v tomto roku smerovať spolu asi 12 miliónov eur. Vláda však zo svojej rezervy poskytne len menšiu časť. "Priamo dnes na rokovaní vlády prišlo k rozdeleniu sumy 1,66 milióna eur," povedal premiér Robert Fico (Smer-SD). Podľa schváleného štátneho rozpočtu by malo ísť asi o 14 percent z celkovej rezervy vládneho kabinetu. Vláda taktiež zaviazala ministra školstva Jána Mikolaja (SNS), aby poskytol ďalších asi 200.000 eur na rekonštrukcie školských zariadení v týchto okresoch, dodal Fico.

Ministri by mali do júnových volieb zasadať aj v ďalších mestách, napríklad vo Veľkom Krtíši či Starej Ľubovni, povedal premiér.

Predseda najsilnejšej opozičnej strany SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda však vlani v novembri po rokovaní vlády v Poprade vyhlásil, že výjazdy mimo Bratislavy sú predvolebnou kampaňou. Kabinet sa navyše podľa neho nevenoval najvážnejším problémom regiónu pod Tatrami, ako je rómska problematika a nezamestnanosť.

 

Táto správa by sa dala pomenovať aj   Vláda v Holíči vyčlenila peniaze nás všetkých pre svojich. (poznámka : To bude opäť predražených zákazok, či ponukových konaní.)

 zdroj: senican.sk

Jedni dostali, iní nie

Niektorí starostovia a primátori boli po výjazdovom rokovaní samozrejme spokojní viac, iní menej. Starosta Radošoviec Štefan Huťťa (SDKÚ-DS) patri medzi tých druhých. „Je mi z toho smutno. Ja som politicky zaradený tak, ako som. Fico by mal byť premiérom všetkých a nerobiť rozdiel medzi tým, či je starosta modrý, zelený, či červený," povedal Huťťa denníku Pravda. Na škole v obci fungujúcej od roku 1963, v ktorej sa učí asi 350 detí, by podľa Pravdy potrebovali vymeniť prefukujúce okná.

Opozičnú starostku majú aj v obci Čáry. Tam vláda 20-tisíc eur poslala. „Niečo museli dať aj nám, aby to nebolo okaté," povedala denníku Pravda starostka Čárov Anežka Bozelmanová za KDH. Ich škola je podľa nej už v havarijnom stave. ......

......  Veľmi spokojný bol naopak primátor Holíča Zdenko Čambal (Nová Demokracia) (podpredseda TTSK pre Záhorie) „Mesto Holíč bude toto výjazdové zasadanie stáť okolo tri a pol tisíca eur. A keď sa bavíme vyložene obchodne, získali sme za to 570-tisíc eur investícii napriamo, takže tá investícia bola výhodná," povedal Čambal. Vláda bola podľa neho na svojom výjazdovom rokovaní hosťom a za prenájom kulturáku neplatila nič.

 

 

 zdroj : appril.com

 Podľa premiéra Roberta Fica peniaze pochádzajú prevažne z rezervy vlády. V rámci vyčleneného balíka peňazí dostane asi 553 tis. eur mesto Holíč na dobudovanie Základnej školy na Kollárovej ulici. "Školu sme začali budovať v roku 1990, doteraz sme preinvestovali asi 83 % celkovej sumy päť miliónov eur," informoval primátor Holíča Zdenko Čambal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poz.:

(Po návšteve strednej školy a rokovaní na mestskom úrade s primátormi a starostami z regiónu, prišiel Robert Fico do Kultúrneho domu v Holíči ako posledný a s asi pol hodinovým meškaním.)

Uvolnenie Prostriedkov z Rezervy Vlady Pre Zahorie-1

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Záhorie

(Jan, 21. 2. 2010 22:48)

Vláda rozdáva peniaze z rezer štátu (v prípade krízového stavu), aby sa predviedla a v konečnom dosledku to zaplatíme aj tak my všetci.
Naviac si z tých peňazí zaplatia zakázky pre svoje firmičky.
Zaujímavé by bolo aj zverejniť na čo konkrétne pojdu tie peniaze.