Choď na obsah Choď na menu
 


Do novín a televízií investujú mestá tisícky eur / My už ako všetko rveme na ten internet

2. 7. 2010

Mesačnú i dvojtýždennú periodicitu majú tlačoviny, ktoré vydávajú mestá na Záhorí. Väčšinou sa rozdávajú do schránok, Skalica svoje noviny predáva za sedem centov. Mestá platia aj za vysielanie lokálnych televízií.

SENICA. Do vlastných novín a televízneho vysielania investujú mestá na Záhorí nemalé peniaze. Na informačné služby mestskej televízie dáva najviac samospráva v Senici. Na tento rok má na TV Sen v rozpočte vyčlenených viac ako 87-tisíc eur.

„Mesto prispieva na vysielanie TV Sen, aby jeho prostredníctvom informovalo o svojich aktivitách," povedala hovorkyňa mesta Viera Barošková. Držiteľom licencie na vysielanie je až do roku 2019 súkromná spoločnosť Videoštúdio RIS, ktorá podľa údajov z obchodného registra sídli v Senici. Licenciu má aj na vysielanie televízií v Brezovej pod Bradlom, Skalici, Starej Turej a Myjave. Podľa údajov z internetovej stránky tvsen.sk môže ich regionálne vysielanie sledovať takmer 120-tisíc divákov. Sledovanosť magazínov, ktoré vyrábajú pre jednotlivé mestá, má vraj podľa prieskumu agentúry AISA dosahovať až 71 percent.

Okrem informovania cez televíznu obrazovku, vydáva mesto Senica aj vlastný informačný mesačník Naša Senica. „Plní úlohu prostredníka medzi samosprávou a občanmi, dáva priestor i na propagáciu aktivít organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta, tiež všetkým kultúrnym, športovým aktivitám, či prezentácii tretieho sektora," povedala Barošková. Na mesačník, ktorý vychádza v náklade štyritisíc kusov, má mesto tento rok v rozpočte viac ako 17-tisíc eur.

 

 
 

Do novín a televízií investujú mestá tisícky eur . Prečo nie, veď prostredníctvom týchto médií si okrem informovania robí vedenie mesta úžasnú osobnú propagačnú kampaň a vymýva občanom mozgy. Naviac im to zaplatíme my všetci.
 
Aký podieľ vysielacieho času napríklad TvSEN majú názory a pripomienky občanov? Oproti tomu si vedenie mesta môže prezentovať svoj názor v rozhlase, regionálnej televízii či mestských novinách, prostredníctvom letákov ...
 
Pre prostých občanov v týchto médiách nie je priestor pre kritiku či oponovanie. Príkladom toho je neumožnenie vystúpiť petičnému výboru na MsZ v Senici. Ak mesto prispieva na tieto médiá "aby informovalo o svojich aktivitách", nech zverejňuje aj všetky svoje zmluvy !!!!!!!!!

 

 

 

 

 

My už ako všetko rveme na ten internet akurát máme s tým problém, že nikto to nepozerá poriadne

 

 

 

Ponúkam vám kratučký zostrih z posledného zasadania MsZ v Senici.  

Primáror mesta: "My už ako všetko rveme na ten internet akurát máme s tým problém, že nikto to nepozerá poriadne"

Nechcem ani hovoriť o tom, že z dôvodu tansparentnosti sú jedny zo základných vecí ktoré by tam mali rvať,  veškeré zmluvy mesta, zákazky mesta  a zverejnené majetkové priznania predstaviteľov vedenia mesta.  Alebo s tým majú problém, poctivci?

Klikám na stránke mesta na odkaz  "Prístup k informáciám / Zverejnenie informácie o prevode majetku iným osobám na základe zákona č.211/2000 " (Poznámka 23.9.2010: Do zvetejnenia tohoto článku , teda do 22.7.2010 bolo na stranke Pristup k informáciám bolo hovno. S prepáčením. )

 

 

Náhodne sa mrknem či tu nájdem odpredaný lesný pozemok spoločnosti Foma (22.zasadanie MsZ) NIČ.                                                                                                                       

Tak ďalej. Odkúpený a predaný pozemok p.č.2201, budova č.39 (22.zasadanie MsZ) NIČ           

Čo tak odpredaj budovy č.1514, p.č.1661/76,65...(21.zasadanie MsZ r.2009, 3313 m2) pánovi Rehušovi?   Nóóó, p.Rehuš v zozname mesta figuruje, ale to je odpredaj p.č. 2774/19,30 z 11.12.2007.  Ani tie tam nie sú pravdepodobne všetky. (5.zasadnutie MsZ r.2007 / na katasterportál sú p.č. 2774/21... ). Takže NIČ    

 Odpredaj budovy Tescobarák č.1521, p.č. 1661/67 (19.MsZ 2009) NIČ?                            

Parcela č. 34208/6 predaná TS Senica za 3,3 €/m2        ( Poz.:Tak 3,3 €, to sa asi majiteľ 51% podielu Technických služieb potešil.)    (17.MsZ r.2009) Tak to tu máme, ale čitateľ nemá ani šajny koľko sa predalo, za koľko, atď. ČIASTOČNE USPOKOJIVÉ             

Nech to zrýchlim p.č. 1455/1, 909/1 (17.msz 2009) NIČ                                                       

Odpredaj budovy č.1512 (17.MsZ 2009)  NIČ  

 Mohol by som pokračovať vyhľadávaním v tomto zozname napríklad odpredané podiely mesta v Službyte (20mil Sk, r.2008, odpredaj pozemkov (asi 10 ha)) Poľnohospodárskemu družstvu Senica r. 2008, odpredané akcie spoločnosti Admi Senica a.s. r.2007 za viac ako 40mil Sk atď. Ani PRD !

 Tak a čerešnička na dorte, skúsime p.č. 1661/15,137 nachádzajúce sa na liste vlastníctva spoločnosti Pyrol vyhľadať v zozname predaného majetku mesta .  NIČ    Odpredaj bol však schválený na 6. MsZ r.2007 spoločnosti J&R . Ako však prišla spoločnosť Pyrol k p.č. 1661/204,207 to je záhada, nakoľko sa pozemky nachádzajú v objekte bývalých kasárí (mapa) a v zápisniciach z rokovaní MsZ schválenie tohoto pozemku nemožno nájsť.

 

Keď to tak zhrniem, pánovi primátorovi verím že na stránky mesta nikto poriadne nepozerá. Veď to, čo tam má byť tam nie je alebo je to neúplné a na reklamu či odkazy na stránky, organizácie, ... to si nájde aj inde.  Ale napríklad také majetkové priznania predstaviteľov vedenia mesta a podobne, to si asi ťažko vygooglujem!