Choď na obsah Choď na menu
 


Do bytového fondu mesta Senica pribudne 188 bytov.

30. 10. 2009

 

 

Odkaz na stránku     senica.sk    

  Do bytového fondu mesta Senica pribudne 188 bytov

 

Prí čítaní tohoto článku som sa zamyslel nad otázočkou:  Kto tam bude bývať,  ako tam bude bývať?  Môj priateľ má jedno dieťa, býva v dvojizbovom byte cca.45 m2 a priznáva že rozlohovo byt takýchto rozmerov nie je pre mladú rodinu  s jedným, nedajbože dvomi deťmi.  Taktiež som zvedavý aký tam bude nájom.  Počíta sa už pri výstavbu domov s tým, že rodiny nebudú v takej  finančnej situácii aby mali na väčšie byty?

 Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

zdroj: zahorie.eu

Do dvoch rokov v meste pribudne 188 nájomných bytov

V Senici stavajú štyri nájomné bytovky pre mladé rodiny a sociálne slabšie skupiny obyvateľov. V mestskej časti Sotina by tak malo postupne pribudnúť 188 bytov. Prvé dve bytovky odovzdajú do užívania na jar, v každej z nich sa bude nachádzať 34 dvojizbových a 12 jednoizbových bytov, z toho jeden bezbariérový. Ako informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková, na projekt v hodnote približne 3,69 milióna eur získalo mesto úver v hodnote 2,56 milióna eur zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

 Zvyšok tvorí dotácia z Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR, mesto zafinancuje infraštruktúru. Náklady na ďalšie dve bytovky, ktoré začali stavať v máji, sú o niečo vyššie, presiahnu 4,1 milióna eur. Mesto získalo úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške 2,8 milióna eur, zvyšok je dotácia z ministerstva a nenávratný príspevok na bezbariérové byty. Tých by malo byť v každej bytovke 13. Spolu 96 jedno- a dvojizbových bytov odovzdajú do užívania na jar 2011.

 V budúcnosti by mali v Senici pribudnúť aj ďalšie byty. Ako uviedol vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a dopravy Mestského úradu Ján Sališ, v súčasnosti zvažujú podanie žiadosti o úver na výstavbu ďalších dvoch bytových domov. Tento typ bývania je totiž v Senici vyhľadávaný. Ďalšie nájomné byty sa nachádzajú v lokalite Kolónia a pri ceste do obce Prietrž.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.