Choď na obsah Choď na menu
 


Na propagaciu čoho prispievajú naše ministerstvá. (LGBT)

4. 1. 2016

 

zdroj: http://alianciazanedelu.sk/?p=6598

Video: Občania SR nemajú z čoho žiť a vláda SR mrhá peniaze na demoralizáciu spoločnosti. Kotleba vie, ako to riešiť.

Milí priatelia a známi!
Nedá mi to, aby som Vám nepreposlal, čo odznelo na tlačovej konferencii župana BBSK, Ing. Mgr. Mariána Kotlebu, ohľadom široko medializovanej tzv. kauzy okolo divadla moderného tanca; ktoré mal p. Kotleba vraj zrušiť tým, že nepodpísal chválenú dotáciu z Ministerstva kultúry SR pre inkriminované Divadlo tanca. Nuž, aká je pravda okolo spomínanej kauzy, tak si to teraz pozrite na tomto vlákne, ktorého čas trvania je niečo vyše 6 minút. Jedno ma však mrzí a sám sa pýtam: Ako môže jeden novinár alebo novinári ako i televízni redaktori, takto vedome a cielene klamať obyvateľov Slovenska; a takto nás doslova “krmiť klamstvami a cigánstvami”?!

To si takto dnešní mocipáni predstavujú politickú súťaž medzi politickými stranami, že doslova navádzajú svojich “pisalkov” – jedných alebo jedného -, aby ho takto špinili, očierňovali a robili z neho nacistu a extrémistu; len aby sme sa ho zbavili a v očiach verejnosti urobili z neho odľuda a nebezpečného človeka? Verím, že táto špinavá kampaň proti jednému predsedovi VÚC v BBSK, riadne zvolenému v slobodných voľbách, Ing. Mgr. Mariánovi Kotlebovi, otvorí mnohým oči na Slovensku, ktorí ich ešte stále majú zatvorené alebo privreté, aby pochopili, kto sa nás tu usiluje neustále vodiť obutých cez vodu a druhému nedať ani najmenšiu šancu verejne a naživo, sa vyjadriť v našich, moci poplatných verejno-právnych médií ako sú RTVS; a v ničom nezaostávajúcich ani médií súkromných alebo komerčných? Ak s tým súhlasíte, tak to prepošlite aj Vy svojim známym a priateľom, aby vedeli všetci, kto a komu, sa tu usiluje “namontovať psiu hlavu”! Nech by to bol čert a diabol, tak takto by sa v demokratickej spoločnosti nemal znížiť ani jeden solídny novinár, či redaktor. Snáď za lži a klamstva napísané alebo povedané, si takto nezvyšujú svoju apanáž?! Pekný nedeľný večer. N.s.! Ignác

Ministerstvo finančne podporí centrá pomoci pre LGBTI komunitu
Ministerstvo zahraničných vecí podporí sumou 20-tisíc eur prevádzku Q-centra v Bratislave ako aj pilotnú fázu vzniku Q-centra v Košiciach.

BRATISLAVA. Ministerstvo zahraničných vecí podporí sumou 20-tisíc eur prevádzku Q-centra v Bratislave ako aj pilotnú fázu vzniku Q-centra v Košiciach, v oboch prípadoch ide o centrá pomoci pre LGBTI komunitu na Slovensku.

Ide o projekt organizácie Queer Leaders Forum schválený v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o dotácie na rok 2015 s názvom Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd LP/2015.

Zlepšovanie kvality života
Zmluvu zverejnili v centrálnom registri zmlúv, obe strany ju uzavreli 9. augusta, platná je do 31. decembra. Rozpočet na projekt vyčíslila organizácia na 23 360 eur, z rezortu diplomacie dostane 20-tisíc eur, zvyšok bude financovať zo svojich zdrojov.

Q-centrum ponúka bezplatné právne, sociálne a psychologické poradenstvo pre LGBTI komunitu, ako aj pre ľudí, ktorí sa hľadajú, ich príbuzných či blízkych.

Od novembra 2011 sa podľa autora projektu pracovisku podarilo poslúžiť vo viac ako 500 individuálnych, párových, skupinových či iných prípadoch či už formou osobného poradenstva, e-mailového alebo telefonického kontaktu, účasťou v podporných skupinách alebo inou odbornou konzultáciou.

Hlavným cieľom projektu je zlepšovanie a zvyšovanie kvality života LGBTI ľudí a ich blízkych prostredníctvom poskytovania informovaných, špecifických a bezplatných typov poradenských služieb (psychologických, právnych, sociálnych) a vzdelávania.

“Od začiatku pôsobenia Q-centra sa zaoberáme dlhodobým cieľom jeho fungovania, a teda spoločnosťou, v ktorej Q-centrum nebude jediné takéto pracovisko a krajinou, kde odbornosť a afirmatívnosť poskytovaných služieb, poradenstva, podpory a potreby bezpečného priestoru bude môcť LGBTI komunita nájsť aj mimo Q-centra,” píše sa v prílohe k zmluve.

V tomto roku chce Queer Leaders Forum svoj dlhodobý cieľ posunúť do Košického kraja a spustiť v ňom pomocou niekoľkých aktivít pilotnú fázu budovania rovnakého poradensko-komunitného centra, keďže klientom z východného Slovenska vie z Bratislavy pomôcť len prostredníctvom emailovej alebo telefonickej komunikácie.

Bezplatné poradenstvo
Cieľovou skupinou projektu sú zraniteľné skupiny diskriminované z hľadiska pohlavia, rodu, ale aj štátne a verejné inštitúcie, mimovládne organizácie, no tiež profesijní pracovníci s mládežou, pracovníci pomáhajúcich profesií či psychológovia.

Miestom realizácie sú mestá Bratislava, Košice a Trenčín. Výber miesta sa podľa autorov projektu logicky viaže na už existujúce Q-centrum, ktoré sídli na Karpatskej ulici v Bratislave.

Vzdelávacie workshopy prinesie Queer Leaders Forum do Trenčianskeho kraja, aktivity smerujúce k vytvoreniu Q-centra na východnom Slovensku sústredí v Bratislave a v Košiciach.

Primárnou cieľovou skupinou projektu sú LGBTI ľudia, ktorých spoločenské postavenie je na Slovensku stále zaťažené homofóbiou, diskrimináciou a absenciou niektorých právnych možností.

Projekt komunitno-poradenského centra pôsobí na oblasť zvyšovania kvality života týchto ľudí cez priamy kontakt s nimi.

Ide o poskytovanie bezplatného právneho, sociálneho a psychologického poradenstva, podporné skupiny, sprístupňovanie informácii a vzdelávanie prostredníctvom workshopov a neustále rozširovanej LGBTI knižnice, konzultácie k akademickým prácam, online poradňu či možnosť stretávať iné komunitné skupiny.

 

 

Poznámka:

 

 

 

 

http://www.hlavnespravy.sk

Ministerstvo zahraničia poskytne LGBTI centrám dotáciu 20 tisíc eur

19. augusta 2015 (HSP/Foto:TASR/AP-Jorge Saenz)

Štátna dotácia vo výške 20 000 eur

Ministerstvo zahraničných vecí poskytne Q-centru v Bratislave a pilotnej fáze vzniku Q-centra v Košiciach dotáciu z prostriedkov štátneho rozpočtu vo výške 20 000 eur. Bratislavské aj košické centrum sú určené pre LGBTI komunitu.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

Suma je dotáciou projektu organizácie Queer Leaders Forum, ktorý bol schválený v rámci výzvy na predkladanie žiadostí o dotácie na rok 2015 s názvom Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd LP/2015. Zmluva medzi oboma stranami bola uzavretá 9. augusta.

Zo zmluvy tiež vyplýva, že organizácia Queer Leaders Forum sa má na projekte podieľať sumou vo výške 5 percent z celkových predpokladaných výdavkov na projekt. V mene organizácie koná LGBTI aktivistka Romana Schlesinger, s ktorou sa spája viacero škandálov. Po jednom z nich, keď pourážala veriacich vyjadreniami o Ježišovi Kristovi, s ňou aj liberálna strana SaS ukončila spoluprácu.

 

Vplyv na deti a mládež

Q-centrum ponúka bezplatné právne, sociálne a psychologické poradenstvo pre LGBTI (lesby, geji, bisexuálni, transrodoví a intersexuálni ľudia) komunitu, ľudí ktorí sa hľadajú, ich príbuzných a blízkych. Zároveň sa ako jediná inštancia zaoberá afirmatívnym vzdelávaním profesných skupín, primárne odborníkov a odborníčok z oblasti pomáhajúcich profesií a školstva, uvádza príloha zmluvy.

Hlavným cieľom projektu je prevádzka Q-Centra v Bratislave a pilotná fáza vzniku Q-Centra v Košiciach. Medzi čiastkové ciele projektu patrí vzdelávanie, týkajúce sa požiadaviek LGBTI skupín, pracovníkov v školstve, mimoškolských zariadeniach, ako aj pracovníkov s mládežou, študentov práva, psychológie a medicíny. Na základe ďalšieho čiastkového cieľa vznikne zo štátnej dotácie Q-centrum pre LGBTI aj v Košiciach.

Primárna skupina projektu – LGBTI ľudia – je zdôvodnená tvrdením, že spoločenské postavenie týchto ľudí je „stále zaťažené homofóbiou, diskrimináciou a absenciou niektorých právnych možností.“ Medzi ďalšie cieľové skupiny patria štátne a verejné inštitúcie, mimovládne organizácie a profesní pracovníci s mládežou, pracovníci pomáhajúcich profesií a psychológovia, ktorí následne svojimi postojmi vplývajú na deti a mládež.

 

Protichodná argumentácia LGBTI

Homo aktivisti presadzujú dve tézy, ktoré si vzájomne protirečia. Jedna je, že homosexualita je vrodená, druhá, že každý si sám môže zvoliť svoje pohlavie podľa toho čím sa cíti (gender ideológia). Z logiky veci vyplýva, že iba jedna alebo žiadna z týchto teórii môže byť pravdivá.

Problémom, ktorý sa spája s LGBTI komunitou je vysoká promiskuita a krátke trvanie vzťahov medzi LGBTI osobami, ktoré bráni aj adopciám detí homosexuálmi. Priemerná dĺžka vzťahu medzi homosexuálnymi osobami podľa výskumov robených v USA je 1,5 roka. Piatich rokov sa dožijú iba 2 % vzťahov.

 

 

POZ.: ZMLUVA o poskytnutí dotácie č.LP_2013_179 - text